Wszystkiego najlepszego dla marki Alfa Romeo!

Kiedy 24 czerwca 1910 roku powstała A.L.F.A., samochody były czerwone. Kilka lat wcześniej Włochy otrzymały ten kolor dla swoich samochodów wyścigowych. Od tego czasu czerwień stała się integralną częścią DNA Alfy Romeo.

 

A dziś, w 111. rocznicę powstania marki, Muzeum marki w całości pokryło się czerwienią, aby powitać miłośników marki, którzy, jak co roku, przyjadą do Arese, by świętować jubileusz.

Czerwienią mieniła się parada prywatnych samochodów Alfy Romeo, która dziś o  godz. 10,00 rano otworzyła czterodniowe wydarzenie trwające do 27 czerwca.

Czerwony to obowiązujący kolor strojów gości oraz maseczek rozdawanych bezpłatnie przy wejściu, mających zapewnić bezpieczeństwo w tych szczególnych dniach. Czerwień to także przewodni temat specjalnej, czasowej wystawy w Muzeum, która do niedzieli będzie prezentować niezliczone odcienie i interpretacje tego koloru zastosowane przez Alfę Romeo w modelach z różnych epok i o różnym charakterze: od samochodów malowanych ręcznie na torze do nowoczesnych technologii lakierniczych ostatnich lat, od pomarańczowych odcieni poprzez ciemniejszą  czerwień Proteo, po oczywiście kolor Alfa Red, znany pod kodem AR 501.

 

W dniu narodzin Alfy Romeo, dostawy pierwszych egzemplarzy Giulii GTA i GTAm

Ten świąteczny dzień, w którym wezmą udział przedstawiciele Klubów Alfa Romeo na dowód głębokiego zamiłowania do marki z logo węża, będzie stanowił oprawę imprezy, która w idealny sposób łączy chwalebną historię marki z przyszłością. To właśnie dziś pierwsi nabywcy ekskluzywnych modeli Giulii GTA i GTAm odbiorą pierwsze egzemplarze tych niezwykłych samochodów, wyprodukowanych w zaledwie 500 numerowanych egzemplarzach. Dla tych szczęśliwców przygotowano ekskluzywne „customer experience” będące częścią specjalnego projektu łączącego tradycję i nowoczesność: będą mogli porozmawiać z szefami marki, designu i inżynierii, którzy będą towarzyszyć im w tym jedynym w swoim rodzaju doświadczeniu, opowiadając o szczegółach i kulisach tego wyjątkowego projektu. Podczas wycieczki po Muzeum odkryją DNA, zgłębiając temat lekkości samochodu, nad którą prace trwały przez dziesięciolecia, a której celem jest poprawa osiągów na torze i zwiększenia przyjemności jazdy na drodze. Co najważniejsze jednak, będą mogli zasiąść w fotelu kierowcy swojej nowej Giulii i wziąć udział w ekskluzywnej paradzie na krytym torze Muzeum. To niezwykła okazja, aby pierwszy raz poprowadzić ten supersamochód, wyposażonym w potężny silnik 2.9 V6 Bi-Turbo o mocy zwiększonej do 540 KM, z najlepszym w swojej klasie stosunku mocy do pojemności 187 KM na 1 litr, co stanowi najwyższy wyraz wyjątkowej zdolności marki do łączenia stylu i sportowego charakteru.

Wyjątkowe osiągi Giulii są jednak wynikiem nie tylko jej bardzo wydajnego silnika, ale także szerokiego zastosowania ultralekkich materiałów. Dzięki temu Giulia GTA waży do 100 kg mniej niż wersja Quadrifoglio, na której się wzoruje.

 

Wydarzenie przeznaczone dla członków Klubów i parady dla wszystkich fanów Alfy

W tym świątecznym dniu nie mogło zabraknąć specjalnego wydarzenia dla tych, którzy w szczególny sposób upodobali sobie markę z logo węża: Klubów Alfa Romeo. Specjalnie dla nich o godzinie 15.00 odbędzie się parada, a po niej, o 15.30, spotkanie w Sali Giulia, które będzie transmitowane na żywo dla tych, którzy z powodu trudnej sytuacji spowodowanej pandemią nie mogli przyjechać do Włoch i Arese. Podczas spotkania zostaną przedstawione plany Muzeum oraz nowe pomysły i propozycje.

Warto dodać, że każdego dnia, od dziś do niedzieli 27 czerwca, będą odbywały się różne parady otwarte dla wszystkich samochodów Alfa Romeo, niezależnie od wieku, modelu czy koloru. Udział w nich jest bezpłatny i zawarty w cenie biletu wstępu do Muzeum - podobnie jak wszystkie inne atrakcje - ale konieczna jest rejestracja na stronie.

Transmisja na żywo z Grand Prix Austrii: Alfa Romeo to także Formuła 1

Podczas wizyty w Muzeum będzie można również obejrzeć transmisję na żywo z przygotowań do GP Austrii, sesji treningowych, kwalifikacji i samego wyścigu, które będą transmitowane na żywo na dużym ekranie w sali Giulia. Na piątek 25 lutego zaplanowano ekskluzywne wydarzenie, podczas którego goście doświadczą emocji związanych z połączeniem na żywo z kierowcami zespołu Kimi Räikkönenem i Antonio Giovinazzim na torze w Spielbergu, a także odkryją tajemnice padoku i garażu podczas wirtualnej wycieczki.  Przez 4 dni na wystawie będzie można podziwiać jednomiejscowy bolid Alfa Romeo Racing Orlen, z dumą prezentujący podczas imprezy logo stworzone z okazji 111. rocznicy istnienia marki.

 

Także w tym roku Alfa Romeo chce oddać hołd swojej bogatej historii bazującej na prestiżu samochodów o niepowtarzalnym i słynnym na całym świecie stylu. Historia składająca się ze zwycięstw sportowych, doskonałości w motoryzacji i technologii, ale przede wszystkim niezwykłych kobiet i mężczyzn, którzy stworzyli i zdobyli dla marki miejsce w sercach fanów w każdym zakątku świata.

Przy wsparciu Centrum Stylu Alfy Romeo powstało logo będące hołdem dla 111-letniej historii marki. Logo czerpie inspirację z ikonicznych elementów znajdujących się w jego projekcie: „Biscione”  czyli węża z herbu mediolańskiego rodu Viscontich oraz krzyża, symbolu Mediolanu.

W tym przypadku krzyż zmienia się, tworząc sekwencję cyfry 1 rozchodzącą się tak, aby stworzyć perspektywiczny widok symbolizujący upływ czasu, akcentując tym samym liczbę 111.

Jubileuszowe logo zostanie wykorzystane podczas Grand Prix Austrii Formuły 1 i zastąpi z tej okazji klasyczne logo. Dzięki niezwykłej formie i geometrii, grafika logo i kształt samochodu będą się wzajemnie uzupełniać, podkreślając dynamiczny aspekt wyścigowego bolidu.

 

Trasy historyczne i atrakcje dla grup i rodzin

Na sobotę 26 i niedzielę 27 czerwca zaplanowano dwa wykłady poświęcone historii marki. Pierwszy z nich dotyczyć będzie rocznicy pierwszego zwycięstwa A.L.F.A. (Modena, 1911, Regularity Race), a drugi będzie poświęcony konceptowi 4C, prototypowi supersamochodu zaprojektowanemu przez Centro Stile Alfa Romeo w 2011 roku. Na zakończenie wykładów, właściciele 4C zostaną zaproszeni na paradę swoimi samochodami po wewnętrznym torze.  

Dla zwiedzających będzie również otwarta wystawa „Koniki morskie", ukazująca fascynujący i mało znany rozdział w historii Alfy Romeo: zastosowanie silników Alfy w żegludze, od wyścigów po transport publiczny, od pojazdów wojskowych po łodzie rybackie.

Codziennie będzie również zwiedzać Muzeum „od kuchni", rezerwując wycieczkę z przewodnikiem: dwa piętra magazynów, w których przechowywane są samochody, silniki, nagrody, podwozia i inne materiały, które zazwyczaj nie są wystawione na widok publiczny.

 

W weekend zaplanowano także atrakcje dla grup i rodzin: od warsztatów kreatywnych dla dzieci zaplanowanych na sobotę 26 czerwca o godz. 15:00, po poszukiwanie skarbów w niedzielę 27 czerwca o godz. 16:30.

Cały program jest dostępny na stronie museoalfaromeo.com pod linkiem a wszystkie atrakcje są wliczone w cenę biletu wstępu. Wymagana jest rezerwacja miejsc.